Ambarlı Limanı birinciliğe oynuyor

 

DOĞU Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinin Pire `nin ardından ikinci en büyük limanı olan Ambarlı Limanı 5 sene içinde yüzde 68`lik büyüme ile Pire Limanı `nı geçmeyi hedefliyor.

DOĞU Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinin Pire `nin ardından ikinci en büyük limanı olan Ambarlı Limanı , önümüzdeki 5 sene içinde yüzde 68`lik büyüme ile Pire Limanı `nı geçerek bölgenin en büyüğü olmayı hedefliyor.

Ambarlı Limanı `ndan yapılan açıklamada, Türkiye `nin ve Marmara Bölgesinin ana limanı olan Ambarlı Limanı `nın 2006 yılında toplam 1.4 milyon konteyner ile Türkiye konteyner hareketinin yüzde 38`ini, Marmara Bölgesi `nin ise yüzde 63`ünü gerçekleştirdiği bildirildi. Açıklamada, Doğu Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinin Pire `den sonra en büyük 2`nci limanı olan Ambarlı Limanı `nın, önümüzdeki 5 sene içinde Pire Limanı `nı geçerek bölgenin en büyük limanı olmayı hedeflediği kaydedildi.

Ambarlı Liman yönetimi bir çok, çok uluslu  firma ile anlaşma imzaladıklarını ve 2008 yılında konteyner kapasitelerini yüzde 45’e çıkarmayı hedeflediklerini belirterek ve Ambarlı limanında her türlü hizmeti vermeye başlayacaklarını açıkladılar.

Bu hizmetlerin başında kumanya hizmeti vermeye başlayacak olan liman yönetimi, sözleşmeli acente hizmeti veren ARK İstanbul’la anlaşmak üzere harekete geçmiş, ARK İstanbul’un  liman’da faaliyet göstermesi bağlı olduğu acente gemilerinin limanı kullanmasını da sağlayacak.

Türkiye `nin ve Marmara Bölgesinin ana limanı olan Ambarlı Limanı `nın 2006 yılında toplam 1.4 milyon konteyner ile Türkiye konteyner hareketinin yüzde 38`ini, Marmara Bölgesi `nin ise yüzde 63`ünü gerçekleştirdiği bildirildi. Açıklamada, Doğu Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinin Pire `den sonra en büyük 2`nci limanı olan Ambarlı Limanı `nın, önümüzdeki 5 sene içinde Pire Limanı `nı geçerek bölgenin en büyük limanı olmayı hedeflediği kaydedildi.

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !